Lista wpisów
Wyprawy Wędkarskie badania rynku
Konrad Redel

Utwórz swoją wizytówkę
Blog > Komentarze do wpisu

Słodki Całus Od Buby - Gniazdo Piratów

No tak, po takim koncercie trudno sie jak zwykle powraca do rzeczywistości... ale od początku.
Tym razem był występ w składzie czteroosobowym, bez Bez Jacka, czyli Jurkiel, Kapeć, Mario i coś rzadko ostatnio słyszany z Całusami na akordeonie Jakubowski. Ważną informacją jest też fakt, że pojawiła się nowa - stara płyta, nowa, ponieważ nowo wydana i zagrana, a na dodatek z utworem "Nowa", stara ponieważ po za wyjątkiem, dość intrygującym tytułem "Dlaczego nie interesują mnie telewizyjne seriale" oraz instrumentalnym kawałkiem "Dzień dobry", wszystkie utwory pochodzą z pierwszej kasety Słodkiego Całusa od Buby z zaskakującym tytułem "Słodki Całus od Buby". Płyta miała swą premierę na Bieszczadzkich Aniołach, a można ją nabyć przez stronę SCOB (link na końcu tekstu) i na koncertach. O tyle wato, że nagrania, w porównaniu z kasetą, wszystkie od nowa zagrane, w imponującej jakości!

Na koncercie, także pojawił sie utwór, napisany przez Całusów ku czci Jana Krzysztofa Kelusa, o którym już wspominałem w notce: Jeż na nocnej wycieczce, lecz z powodu jak pewna grupa osób, stara sie zmieniać u naszą historię najnowszą i z powodu bardzo niebezpiecznej biografii Kelusa, której odzwierciedlenia można znaleźć w jego zapomnianych tworach, jestem bardzo ciekaw, jak odbiera to, co się u nas dzieje, kiedy bohaterowie tamtych lat, są spychani na margines, zaś ludzie o których było cicho w tamtych czasach, są na nich właśnie kreowani, a kiedy nie można ich wykreować, robi się z nich genetycznych dziwolągów (przykład poseł Suski i jego genetyczny patriotyzm)... Drugi powód że pałętając się ze znajomym, dwa tygodnie temu, po okolicach 3-miasta, znów nocą spotkałem jeża, tym razem w Mikoszewie, i znów zamiast się zwinąć w kulkę udawał trupka, gdy się zorientował, że jest obserwowany:

Jeż na nocnej włóczędze

I powód trzeci, że wyszukałem kasety jeszcze wydane w drugim obiegu z tworami Jana Krzysztofa Kelusa, jedna "Dowód osobisty. Piosenki z lat 1968-81", druga wydawnictwa "CDN" - "Piosenki ze starej kasety 1968 - 1977", których juz nie będe reanimować, gdyż na szczęście wyszły już ładnych parę lat temu, dwie płyty CD z jego utworami "Był Raz Dobry Świat" oraz "Kawał W Bok Od Szosy Głównej".
No ale to taka mała dygresja o zapomnianym niestety bardzie...

Generalnie koncert bardzo udany, i jest to także opinia kilku osób które z nami były, a ponieważ pierwszy raz słyszały SCOB, czyli najlepszy zespół po tej stronie Motławy, co jest zapewne bardziej obiektywną recenzją od mojej... I z niecierpliwościa czekamy na obiecana płytę wspólnego projektu z grupą Bez Jacka!

Słodki Całus Od Buby - Gniazdo Piratów
Słodki Całus Od Buby - Gniazdo Piratów

Parę gorzkich niestety słów pod adresem samego Gniazda Piratów, lokal znany grupie osób w szczególności miłośnikom szant (z małymi wyjątkami jak to miało miejsce w sobotę), koncerty odbywają sie w nim co dzień, lecz z powodu, że nie ma w nim czym oddychać, nie tylko ja, pomimo że mam wybitnie blisko, pojawiam się w nim niezmiernie rzadko z powodu braku odpowiedniej wentylacji. Ponieważ Gniazdo Piratów przez cały lipiec było zamknięte, i mijając je było widać, że trwa w nim remont, wszyscy mieliśmy nadzieję, że ten problem zostanie nareszcie rozwiązany... i strasznym było rozczarowaniem, po remoncie wybrać sie do niego i stwierdzić że po za przebudowanym lekko barem, nic się w materii polepszenia cyrkulacji powietrza nie zmieniło, co jest dokuczliwe osobom nawet palącym... szkoda że nie za bardzo zależy właścicielom na komforcie klientów, a nastawione może jest celowo, aby przez dużą ilość wypitych piw, klient się na tyle znieczulał, aby nie odczuwał tego dyskomfortu?...

Polecane linki:
Słodki Całus Od Buby
Jan Krzysztof Kelus - link do strony nieoficjalnej, szkoda że oficjalna gdzieś wcięło
Gniazdo Piratów - Tawerna

poniedziałek, 03 września 2007, konread

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
hanula1950
2007/09/03 20:05:32
Jeża mi kiedyś córka przyniosła do domu. Na jezdni go znalazła i bała się, że samochód go przejedzie. Noc spędził w pudełku po butach, a rano został wypuszczony na wolność nad dolinką.
-
konread
2007/09/04 14:52:51
hanula1950 - Coś w ogóle się jeże strasznie w Warszawie rozmnożyły, przynajmniej na Bielanach i Żoliborzu, co chwilę słyszę w tym roku że ktoś przy okazji na nie natrafił, co w końcu nie jest rzeczą prostą bo jak wiadomo najchętniej baraszkują po mieście pod osłoną nocy. ale miło spotkać to kolczaste zwierze w śród bądź co bądź betonowej dżungli:)
-
katherinespiegel
2007/09/05 01:23:53
Nasze łódzkie Gniazdo zostało wyeksmitowane przez powstający hotel, uroczyste zamknięcie odbyło się chyba jakoś pod koniec kwietnia, nie pamiętam już dokładnie. Wiem tylko, że było to właśnie wtedy, kiedy zdążyłam Gniazdo pokochać i poczuć się w nim jak ryba w wodzie. Szanty bywały mi bliskie w różnych momentach, wszystko zaczęło się chyba od Wdzydz Kiszewskich na Kaszubach i pobycie w stanicy wodnej PTTK, gdzie mieściła się także i tawerna żeglarska. Do łódzkiego Gniazda robiłam podchody od dawien dawna, ale dopiero w pierwszych dniach kwietnia zawitałam tam po raz pierwszy... Potem chodziłam już cyklicznie aż do zamknięcia, na którym zagrał między innymi Beltaine. Gniazdo ma się ponownie otworzyć na jesieni, mam więc nadzieję zajrzeć doń od czasu do czasu. Tyle że od października 5 dni w tygodniu będę spędzała póki co w Warszawie... Być może trafię i do warszawskiego Gniazda ;)
-
lavinka
2007/09/05 18:56:01
Ojej a ja na żadnego nie trafiłam... bu!
-
konread
2007/09/07 02:20:45
katherinespiegel - Wiem niestety słyszałem że na miejscu Waszego Gniazda bodajże mają zamiar basen hotelowy zrobić. Kiedy jeszcze istniało, chcieliśmy je odwiedzić, lecz pora była wczesna i jeszcze było zamknięte:( Za to w Twoim mieście trafiłem na bardzo ciekawą oberżę folkową - Zapiecek, w której także sporo interesujących koncertów się odbywa www.zapiecek.art.pl/
A póki Wam nie otworzą GP, zapraszam do Warszawy która niby coraz bliżej Łodzi - czytaj szybsze połączenia;)